Wydarzenia

 

WRZESIEŃ 2018 FIBER LASER DAYS

V edycja konferencji poświęconej technologi laserów włóknowych odbyła się w tym roku 27 września 2018 w Centrum Edukacyjno Kongresowym Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Była to okazja do wysłuchania referatów przedstawiających fakty dotyczące nowoczesnej technologii laserów włóknowych, koncepcji ich budowy oraz szczegółów technicznych. Nie zabrakło również przykładów zastosowań w praktyce przemysłowej w Polsce. Referaty zostały przygotowane przez przedstawicieli jednostek badawczych, uczelni technicznych, użytkowników i integratorów wykorzystujących technologię laserów włóknowych.

  

  

  

 

CZERWIEC 2018 MACH TOOL MIĘDZYNARODOWE TARGI PRZEMYSŁOWE POZNAŃ

ITM Polska to jedyne miejsce na mapie Środkowo-Wschodniej Europy, w którym biznes łączy się z nauką, przemysł przenika z technologią, a granice Państw tracą na znaczeniu. W dniach 5-8 czerwca 2018 uczestniczyliśmy w kolejnej edycji Międzynarodowych Targów Poznańskich Mach-Tool 2018. W tym roku nasza firma zdobyła wyróżnienie innowacyjnego produktu zdobywając złoty medal.
ZŁOTY MEDAL – MACH-TOOL 2018, Poznań
Podczas tegorocznego konkursu o Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich, nagrodzony został produkt naszej firmy MultiAxis System. Innowacyjne podejście, zastosowanie najnowszych technologii i wysoka jakość produktów, były głównymi kryteriami, które sąd konkursowy brał pod uwagę, dokonując wyboru przy przyznawaniu wyróżnień.
   

Wieloosiowy system laserowy do obróbki materiałów wyposażony w możliwość oscylacji wiązki znajdzie swoje zastosowanie w innowacyjnych procesach spawania laserowego. Technika spawalnicza z zastosowaniem oscylacji wiązki laserowej to nowe otwarcie w obszarze spawania laserowego. System umożliwia jakościowe spawanie materiałów różnoimiennych, stopów aluminium, miedzi, mosiądzu i innych trudno spawalnych materiałów nawet dla technologii laserowych.

 

Nasze stoisko nr 23 w pawilonie 5 cieszyło się dużym zainteresowaniem. Poznańskie targi stanowią niepowtarzalną okazję do prezentacji oferty w międzynarodowym gronie, wymiany cennych doświadczeń, a także odbycia spotkań z partnerami handlowymi z całego świata.

PAŹDZIERNIK 2017 FIBER LASER DAYS, SPAWANIE LASEROWE  – GLIWICE POLITECHNIKA ŚLĄSKA

Konferencja poświęcona technologii laserów włóknowych Fiber Laser Days 2017  – przedstawiająca najnowsze osiągnięcia w dziedzinie produkcji laserów oraz aktualny stan ich konstrukcji i rozwoju miała miejsce w październiku 2017 w Gliwicach. Większość prelekcji i prezentacji poświęcono przykładom wdrożeń tej technologii w praktyce przemysłowej w Polsce. Wydarzenie podzielone zostało na Panel Naukowy, Panel Przemysłowy oraz Panel Praktyczny, podczas którego uczestnicy mieli okazję zobaczyć pokaz spawania laserowego w laboratorium technik laserowych w Gliwicach.

Fiber Laser Days Gliwice        Fiber Laser Days

CZERWIEC 2017 TARGI PRZEMYSŁOWE ITM POLSKA, POZNAŃ

Jesteśmy dumni z faktu iż po raz kolejny nasza firma IPG Photnonics, otrzymała wyróżnienie, jakim jest Złoty Medal Targów Poznańskich ITM 2017. To nagroda, która zwraca uwagę na szczególną innowacyjność produktu, jego jakość i pozycję na rynku. Zdecydowaliśmy się na umiejscowienie naszej ogólnoświatowej premiery kompaktowego lasera o mocy 15 kW w Polsce podczas odbywających się targów ITM 2017. Produkt, który pokazaliśmy, to kompaktowy laser włóknowy o mocy 15 kW. Innowacją jest tutaj relacja mocy i jakości wiązki lasera do jego rozmiaru. Laser zachował swoje podstawowe cechy , takie jak żywotność, jakość, parametry wiązki, brak konserwacji. Unikalne są również jego gabaryty. Moc wiązki laserowej 15 kW – wytwarzana jest w urządzeniu o wielkości 1 metra sześciennego. To osiągnięcie wyjątkowe w branży. Firma IPG Photonics jest liderem w produkcji laserów włóknowych wysokiej mocy. Jesteśmy największą firmą rozwijającą tego typu produkty i największą firmą wytwarzającą  jak i dostarczającą je na rynek. Laser włóknowy w ostatnich 10 latach stał się narzędziem popularnym, dostępnym niemal u każdego producenta maszyn do procesów cięcia i spawania. W zasadzie tylko pojedyncze firmy wystawiające się na targach w Poznaniu nie korzystają z naszej technologii. Większość prezentowanych maszyn ma wbudowane właśnie nasze rezonatory laserowe. Jedna z istotnych innowacji w tym produkcie to : zużycie energii elektrycznej – zapotrzebowanie na energię elektryczną lasera o mocy 6 kW to 15 kW. Kolejnym bardzo istotnym czynnikiem – choć często niedocenianym – jest zużycie energii elektrycznej w trybie spoczynkowym, które wynosi ok. 500 W. Większość czasu pracy wielu maszyn do cięcia oraz maszyn spawalniczych to czas spoczynkowy, czyli czas, gdy np. w wycinarce laserowej wymienia się arkusz blachy na nowy bądź głowica zmienia swoje położenie. Szacuje się, że jest to nawet 70% czasu pracy typowej maszyny.

Mach-Tool Targi Poznań

Mach-Tool Targi Poznań