Wydarzenia

VI Konferencja Fiber Laser Days, 25 lat innowacji IPG

25 lat innowacji IPG spawiło, że firma stała się pionierem w rozwoju i sprzedaży laserów włóknowych.
Podczas VI edycji konferencji Fiber Laser Days, która odbyła się w Centrum Edukacyjno – Kongresowym na terenie Politechniki Śląskiej w Gliwicach prezentowane były rozwiązania w zakresie spawania, znakowania, druku 3D oraz czyszczenia laserowego.
Do udziału w tegorocznym wydarzeniu zostali zaproszeni m.in. przedstawiciele jednostek badawczych tj. Instytut Spawalnictwa reprezentowany przez Dr. Michała Urbańczyka oraz Wojskowa Akademia Techniczna reprezentowana przez Prof. Jana Jabczyńskiego.  Prelekcje poprowadzili również użytkownicy i integratorzy wykorzystujący technologię laserów włóknowych w przemyśle. W programie przewidziano także pokaz spawania laserowego na Wieloosiowym Systemie do spawania MultiAxis.


Politechnika Śląska, Centrum Edukacyjno-Kongresowe, Gliwice

VI konferencja Fiber Laser Days 2019

Mach-Tool Międzynarodowe Targi Przemysłowe w Poznaniu 2019

W trakcie bloku targów ITM Industry Europe 2019, trwających od 4 do 7 czerwca można było śledzić najnowsze trendy w przemyśle. Zwiedzający odkrywali potencjał nowoczesnych produktów. Było głośno, inspirująco, ale przede wszystkim biznesowo. Ekspozycja nowoczesnych maszyn, robotów i specjalistycznych urządzeń przyciągnęła do Poznania 18.573 zwiedzających profesjonalistów.

W tegorocznym konkursie o Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich 2019, nagrodzony został jeden z produktów naszej firmy. Laser włóknowy YLS-15000-AMB z regulowanym profilem wiązki o mocy wyjściowej 15 kW pozwala na dynamiczną zmianę modu wiązki wyjściowej oraz zwiększenie elastyczności w aplikacjach cięcia i spawania. AMB umożliwia regulację modu wiązki wyjściowej w dowolnej kombinacji od centralnej wiązki o dużej gęstości mocy do zewnętrznej wiązki w kształcie pierścienia. AMB pozwala na obróbkę szerszego zakresu grubości materiału i poprawę jakości przebijania, cięcia, jak również optymalizację wydajności spawania.


Laser włóknowy YLS-AMB


Rozdanie nagród : Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich 2019

 
Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich 2019

Kolejna edycja w której swoją ofertę zaprezentowało blisko 1000 wystawców z kraju i z zagranicy. W tym nasze stoisko IPG Photonics wraz z zaprezentowanymi nowościami.


Stoisko targowe IPG Photonics podczas targów Mach-Tool Poznań 2019

Wieloosiowy System Laserowy                                                   YLS-6000-U: Najmniejszy na świecie
do obróbki materiałów z oscylacją wiązki                            6 kW laser przemysłowy

YLR-3000-HPP: Dwukrotne zwiększenie                                   LDD-700 System monitorowania
mocy szczytowej  w trybie impulsowym                                  procesu spawania laserowego w czasie rzeczywistym
                                                                                                                   oraz głowice spawalnicze IPG Photonics

V Konferencja Fiber Laser Days, Technologia laserów włóknowych

V edycja konferencji poświęconej technologi laserów włóknowych odbyła się w tym roku 27 września 2018 w Centrum Edukacyjno Kongresowym Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Była to okazja do wysłuchania referatów przedstawiających fakty dotyczące nowoczesnej technologii laserów włóknowych, koncepcji ich budowy oraz szczegółów technicznych. Nie zabrakło również przykładów zastosowań w praktyce przemysłowej w Polsce. Referaty zostały przygotowane przez przedstawicieli jednostek badawczych, uczelni technicznych, użytkowników i integratorów wykorzystujących technologię laserów włóknowych.

  

  

  

Mach-Tool Międzynarodowe Targi Przemysłowe Poznań 2018

ITM Polska to jedyne miejsce na mapie Środkowo-Wschodniej Europy, w którym biznes łączy się z nauką, przemysł przenika z technologią, a granice Państw tracą na znaczeniu. W dniach 5-8 czerwca 2018 uczestniczyliśmy w kolejnej edycji Międzynarodowych Targów Poznańskich Mach-Tool 2018. W tym roku nasza firma zdobyła wyróżnienie innowacyjnego produktu zdobywając złoty medal.
Podczas tegorocznego konkursu o Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich, nagrodzony został produkt naszej firmy MultiAxis System. Innowacyjne podejście, zastosowanie najnowszych technologii i wysoka jakość produktów, były głównymi kryteriami, które sąd konkursowy brał pod uwagę, dokonując wyboru przy przyznawaniu wyróżnień.
   
Nagrodzenie odznaką złotego medalu podczas Targów Mach-Tool 2018 Poznań

Wieloosiowy system laserowy do obróbki materiałów wyposażony w możliwość oscylacji wiązki znajdzie swoje zastosowanie w innowacyjnych procesach spawania laserowego. Technika spawalnicza z zastosowaniem oscylacji wiązki laserowej to nowe otwarcie w obszarze spawania laserowego. System umożliwia jakościowe spawanie materiałów różnoimiennych, stopów aluminium, miedzi, mosiądzu i innych trudno spawalnych materiałów nawet dla technologii laserowych.

 
Stoisko targowe IPG Photonics podczas targów Mach-Tool Poznań 2018

Nasze stoisko nr 23 w pawilonie 5 cieszyło się dużym zainteresowaniem. Poznańskie targi stanowią niepowtarzalną okazję do prezentacji oferty w międzynarodowym gronie, wymiany cennych doświadczeń, a także odbycia spotkań z partnerami handlowymi z całego świata.

 

 

 

 

 

IV Konferencja Fiber Laser Days, Spawanie laserowe 

Konferencja poświęcona technologii laserów włóknowych Fiber Laser Days 2017  – przedstawiająca najnowsze osiągnięcia w dziedzinie produkcji laserów oraz aktualny stan ich konstrukcji i rozwoju miała miejsce w październiku 2017 na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Większość prelekcji i prezentacji poświęcono przykładom wdrożeń tej technologii w praktyce przemysłowej w Polsce. Wydarzenie podzielone zostało na Panel Naukowy, Panel Przemysłowy oraz Panel Praktyczny, podczas którego uczestnicy mieli okazję zobaczyć pokaz spawania laserowego w laboratorium technik laserowych w Gliwicach.

Fiber Laser Days Gliwice        Fiber Laser Days

Targi Przemysłowe ITM Polska, Poznań 2017

Jesteśmy dumni z faktu iż po raz kolejny nasza firma IPG Photnonics, otrzymała wyróżnienie, jakim jest Złoty Medal Targów Poznańskich ITM 2017. To nagroda, która zwraca uwagę na szczególną innowacyjność produktu, jego jakość i pozycję na rynku. Zdecydowaliśmy się na umiejscowienie naszej ogólnoświatowej premiery kompaktowego lasera o mocy 15 kW w Polsce podczas odbywających się targów ITM 2017. Produkt, który pokazaliśmy, to kompaktowy laser włóknowy o mocy 15 kW. Innowacją jest tutaj relacja mocy i jakości wiązki lasera do jego rozmiaru. Laser zachował swoje podstawowe cechy , takie jak żywotność, jakość, parametry wiązki, brak konserwacji. Unikalne są również jego gabaryty. Moc wiązki laserowej 15 kW – wytwarzana jest w urządzeniu o wielkości 1 metra sześciennego. To osiągnięcie wyjątkowe w branży. Firma IPG Photonics jest liderem w produkcji laserów włóknowych wysokiej mocy. Jesteśmy największą firmą rozwijającą tego typu produkty i największą firmą wytwarzającą  jak i dostarczającą je na rynek. Laser włóknowy w ostatnich 10 latach stał się narzędziem popularnym, dostępnym niemal u każdego producenta maszyn do procesów cięcia i spawania. W zasadzie tylko pojedyncze firmy wystawiające się na targach w Poznaniu nie korzystają z naszej technologii. Większość prezentowanych maszyn ma wbudowane właśnie nasze rezonatory laserowe. Jedna z istotnych innowacji w tym produkcie to : zużycie energii elektrycznej – zapotrzebowanie na energię elektryczną lasera o mocy 6 kW to 15 kW. Kolejnym bardzo istotnym czynnikiem – choć często niedocenianym – jest zużycie energii elektrycznej w trybie spoczynkowym, które wynosi ok. 500 W. Większość czasu pracy wielu maszyn do cięcia oraz maszyn spawalniczych to czas spoczynkowy, czyli czas, gdy np. w wycinarce laserowej wymienia się arkusz blachy na nowy bądź głowica zmienia swoje położenie. Szacuje się, że jest to nawet 70% czasu pracy typowej maszyny.

Mach-Tool Targi Poznań

Mach-Tool Targi Poznań

 

 

 

 


Stoisko targowe IPG Photonics podczas targów Mach-Tool Poznań 2017