Fiber Laser Days 2023

Firma IPG Photonics zaprasza na VIII edycję konferencji poświęconej technologii laserów włóknowych Fiber Laser Days 2023, która odbędzie się w dniach 17–19.10.2023 r. w  siedzibie firmy w Gliwicach przy ul. Wyczółkowskiego 8.

Konferencja Fiber Laser Days 2023 to trzy dni pełne inspirujących prezentacji, dyskusji i pokazów demo, poświęconych tematyce laserów włóknowych. Każdy dzień konferencji będzie skupiony na innych aspektach tej j technologii, aby zaoferować uczestnikom możliwość pogłębienia wiedzy zgodnie z ich zainteresowaniami.

PROGRAM

17.10.2023 (wtorek)

Prezentacje najnowszych osiągnięć w dziedzinie laserów włóknowych.

Omówienie innowacyjnych zastosowań w przemyśle i innych dziedzinach. Pokazy demo najnowszych urządzeń i technologii.

18.10.2023 (środa)

Systemy IPG – rozwiązania na miarę przyszłości.

Prezentacje ekspertów z firmy IPG na temat rozwoju i zastosowań ich systemów laserowych. Pokazy demo najnowszych urządzeń i technologii.

19.10.2023 (czwartek) – UWAGA! Brak wolnych miejsc.

Laserowe innowacje w przemyśle.

Dyskusje na temat wykorzystania laserów w produkcji przemysłowej. Prezentacje najnowszych trendów w zastosowaniach przemysłowych, w tym w cięciu, spawaniu, znakowaniu i obróbce materiałów. Pokazy demo najnowszych urządzeń i technologii

Część teoretyczną, uzupełnią pokazy obróbki laserowej przy użyciu systemów:

  • Multi-Axis Standard – 4-osiowy system do spawania laserowego o wysokiej precyzji i powtarzalności, wyposażony w laser włóknowy dwuwiązkowy jednomodowy (AMB-SM) o mocy 2+4 kW, głowicę skanującą 2DHPS oraz system LDD-700 do pomiaru głębokości wtopienia w czasie rzeczywistym. Konfiguracja systemu umożliwia wykonywanie precyzyjnych połączeń o wysokiej jakości aluminium, miedzi czy stali nierdzewnej w szerokim zakresie grubości materiałów. System umożliwia wykonywanie połączeń materiałów o znacząco różnych grubościach oraz spawanie materiałów różnoimiennych.
  • Multi-Axis Compact – 4-osiowy system laserowy do obróbki szerokiej gamy komponentów, szczególnie części o mniejszych rozmiarach.
  • Laser Seam Stepper (LSS) – system zoptymalizowany pod kątem spawania laserowego z dociskiem złączy zakłądkowych będący konkurencją dla procesu punktowego zgrzewania oporowego. System LSS umożliwia spawanie aluminium, stali nierdzewnej i stali ocynkowanych.
  • LightWeld1500 XC – urządzenie do ręcznego spawania laserowego z opcją czyszczenia laserowego, umożliwiające zarówno początkoującym, jak i profesjonalnym spawaczom wykonanie wysokiej jakości spoin

Pełny plan konferencji zostanie opublikowany wkrótce. Uprzejmie prosimy o śledzenie strony www.fiberlaserdays.pl

Formularz zgłoszenia chęci uczestnictwa w VIII edycji konferencji Fiber Laser Days 2023

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc możliwy jest udział dwóch osób z firmy.

W przypadku dodatkowych pytań, uprzejmie prosimy o kontakt telefoniczny: +48 32 721 22 24 lub e-mail: sales.poland@ipgphotonics.com

 

Zgłoszenie chęci uczestnictwa w konferencji nie jest jednoznaczne z wpisaniem Państwa na listę uczestników. Najpóźniej do dnia 02.10.2023 r. otrzymają Państwo kolejnego maila z potwierdzeniem uczestnictwa bądź propozycją obecności w innym dniu konferencji.