Medycyna

Lasery są szeroko stosowane w szerokiej gamie procedur medycznych: diagnostycznych, terapeutycznych, chirurgicznych, w tym okulistycznych, dentystycznych i kosmetycznych.

IPG oferuje wiele różnych typów laserów do wbudowania i integracji w narzędzia medyczne: lasery diodowe, lasery włóknowe do pracy ciągłej lub impulsowej, lasery ramanowskie (VIS i IR) oraz lasery hybrydowe pracujące w zakresie bliskiej podczerwieni.

Medycyna laserowa

Przykładowy wielofunkcyjny system obróbki laserowej dla części do urządzeń medycznych i lotniczych ILT3000

ILT 3000 to system laserowy, który może mieć wiele zastosowań. Można go w pełni dostosować do określonych wymagań produkcyjnych.
ILT 3000 oferuje możliwości produkcyjne o wysokiej precyzji z szeroką gamą opcji laserowych, automatyzacji i obsługi części.

Konfigurowalne, precyzyjne, zwalidowane ILT 3000 można skonfigurować z szeroką gamą laserów, systemów ruchu i opcji pomiarowych. System laserowy ILT3000 spełnia wymagania aplikacji o wysokiej dokładności. Duża dostępna przestrzeń robocza może obsługiwać wiele niestandardowych rozwiązań procesowych w ramach jednej stacji roboczej, aby zmaksymalizować wydajność.

Oprogramowanie HMI-2200 zapewnia pełną kontrolę nad całym systemem.

Stanowisko laserowe o wysokiej precyzji z wieloma opcjami procesów laserowych w celu maksymalizacji wydajności i elastyczność

  • Przestrzeń robocza X-Y-Z: 500 × 300 x 300 mm, z możliwością rozbudowy do 5 osi ruchu,
  • Integracja z systemami MES,
  • Integracja ze standardami CFR Part 11,
  • Obsługa Barcode, RFID oraz systemów wizyjnych,
  • Obsługa systemów automatyki, narzędzi.
ILT-3000, system, laserowy, spawanie, laserowe