Mikroobróbka

IPG oferuje szeroką gamę laserów obsługujących szerokie spektrum długości fal i trybów pracy, które nadają się do szerokiej gamy zastosowań mikroobróbki.

W ramach ciągłego procesu obróbki materiałów na bazie lasera, mikroobróbka laserowa odnosi się zazwyczaj do przypadków, w których grubość materiału jest mniejsza niż jeden milimetr, a rozmiar elementu jest zwykle mierzony w mikronach.

Aby osiągnąć te wymiary w przypadku elementu obrabianego laserowo, rzeczywisty skupiony rozmiar plamki lasera musi być znacznie mniejszy, rzędu kilku mikronów, co zapewni odpowiednią wielkość otworów o średnicy zbliżonej do wielkośći plamki.

W porównaniu do typowych zastosowań przemysłowych, takich jak spawanie zrobotyzowane lub cięcie blach, narzędzia i technologia wymagana do mikroobróbki wymagają rozwiązań zapewniających wysoką dokładność i kontrolę procesu. Powszechne zastosowania mogą być bardzo wrażliwe na wpływ ciepła i/lub wymagać niezwykle wysokiej precyzji, a w rezultacie specyfikacje rodzaju stosowanego lasera, systemu optycznego i konfiguracji sprzętu są niezwykle ważne dla opracowania solidnego rozwiązania produkcyjnego na dużą skalę.

Systemy do mikroobróbki IPG – są przeznaczone do precyzyjnej kontroli obróbki w wielu zastosowaniach, począwszy od mikrocięć i trasowania po selektywne usuwanie materiału, w branżach obejmujących półprzewodniki mikroelektroniczne i produkcję urządzeń medycznych.

mikroobróbka laserowa