O nas

IPg Photonics

IPG Photonics jest liderem i wiodącym dostawcą laserów włóknowych wysokiej mocy oraz wzmacniaczy laserowych.

Firma założona została w 1990 r. i szybko stała się pionierem w rozwoju oraz produkcji laserów włóknowych, stosowanych w szerokim zakresie do obróbki materiałów typu stal, aluminium, miedzi, blach, konstrukcji stalowych oraz w telekomunikacji, medycynie, nauce i innych zaawansowanych aplikacjach w branży lotniczej, motoryzacyjnej i wojskowej.

Technologia laserów włóknowych wywarła rewolucyjny wpływ na całą branżę laserową, umożliwiając szybszą i tańszą obróbkę materiałów.

Lasery włóknowe IPG są preferowanym rozwiązaniem ze względu na szereg profitów takich jak wysoka sprawność, bezobsługowość oraz niskie koszty użytkowania, co powoduje, że są one bezkonkurencyjne w porównaniu z konwencjonalnymi technologiami laserowymi. Wysoka bezawaryjność produktów IPG pozwala na stosowanie ich jako krytyczne elementy w systemach o kluczowym znaczeniu. IPG Photonics to również jedyna firma w branży, która dzięki własnej produkcji kluczowych komponentów, jakimi są m.in.
włókna aktywne i półprzewodnikowe diody pompujące, ma wpływ na jakość oraz koszty wytworzenia laserów włóknowych. Prostota i finezja laserów włóknowych stanowią źródło ich sprawności, kompaktowości, solidności oraz niskich kosztów użytkowania, które są motorem ich ogromnego sukcesu na rynku. IPG Photonics dostarcza również szereg akcesoriów niezbędnych do realizacji procesów obróbki materiałów oraz projektuje i wytwarza systemy laserowe, dostarczając klientom kompletną maszynę wraz z technologią do procesu laserowego.

Cykliczna konferencja Fiber Laser Days ma na celu pogłębienie wiedzy na temat technologii laserów włóknowych oraz korzyści płynących z jej stosowania.