Strategia integracji pionowej

Pionowo zintegrowany rozwój i produkcja

Firma IPG, niezadowolona z wydajności i jakości dostępnych na rynku komponentów, rozpoczęła kompleksową strategię integracji pionowej. Wszystkie kluczowe komponenty są projektowane i produkowane wewnątrz firmy, począwszy od aktywnych i pasywnych włókien optycznych, najwyższej jakości półprzewodnikowych diod pompujących, aktywnych bloków włókien i rezonatorów modułowych, sprzęgaczy układów pompujących, sumatorów, modulatorów   akustyczno-optycznych,   siatek  Bragga, nieliniowych i aktywnych kryształów, optyki, zasilaczy i sterowników odpowiedzialnych za działanie laserów, a skończywszy na światłowodach, głowicach procesowych, przełącznikach wiązek i układach chłodzenia, które wpływają na pozytywną ocenę użytkowników laserów IPG. Dzięki kontroli nad jakością, wydajnością i kosztami krytycznych komponentów, nasza firma jest w stanie dostarczać rozwiązania laserowe stale przewyższające oczekiwania naszych klientów.

Bezproblemowa integracja, niezawodna kontrola jakości IPG

Strategia integracji pionowej pozwala nam na ścisłą wewnętrzną współpracę w rozwoju komponentów oraz laserów. Dzięki czemu w wyniku czego powstają w pełni zoptymalizowane lasery włóknowe. Takie kompleksowe podejście do projektowania produktu poprawia jego wydajność i znacznie skraca czas wprowadzenia na rynek. Wszystkie podzespoły naszych laserów są projektowane z uwzględnieniem kosztów i produkowane w środowisku o nieustającej kontroli jakości. Odkąd IPG opracowuje komponenty we własnych centrach doskonalenia produkcji, nasze przełomowe technologie są wyjątkowo dobrze przygotowane do wdrożenia do przemysłu.

Innowacyjność IPG i łańcuch dostaw

Rosnący obszar produkcji naszej firmy obejmuje zakłady w USA, Niemczech, Rosji i we Włoszech. Własność innowacji oraz całego łańcucha dostaw wyróżnia IPG, poprzez zdolność do pełnej kontroli wydajności, jakości, możliwości produkcyjnych i kosztów. Nasze laboratoria aplikacyjne znajdują się na całym świecie, również w Polsce. Umożliwiają to błyskawiczną reakcję na potrzeby rynku. Jednocześnie pozwala na współpracę w zakresie innowacji w celu nieustannego dostarczania nowatorskich produktów.

Integracja IPG od produkcji płytki krzemowej do fabryki użytkownika

Integracja pionowa rozpoczyna się od przekształcenia surowców w komponenty, jakimi są włókna optyczne i diody pompujące. Wytwarzamy najnowocześniejsze płytki krzemowe z czystego arsenku galu, służące do produkcji półprzewodnikowych laserów wysokiej mocy. Włókna optyczne produkuje się w procesie ciągłego formowania szkła. Układy diodowe wraz z włóknami optycznymi kompletowane są w moduły laserowe, których moc optyczna przekracza 2 kW.

Integracja wielu modułów w jeden końcowy układ zapewnia naszym laserom włóknowym skalowalność  i niezawodność. Każdy moduł działa niezależnie, co oznacza, że awaria modułu nie może wyłączyć całego lasera. Każdy laser IPG może być skalowany pod względem mocy i niezawodności poprzez proste włączenie większej liczby modułów do projektu. Zgodnie z tym podejściem, nasza firma dostarczyła laser o mocy 100 000 Wat. Wykorzystuje on tę samą podstawową konstrukcję, co laser o mocy 1000 Wat.