Telekomunikacja

IPG Photonics ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie jako wiodący na świecie dostawca wysokowydajnych rozwiązań w zakresie wzmacniaczy optycznych domieszkowanych erberm, laserów pompujących Ramana i innych technologii. W 1990 roku wprowadziliśmy na rynek technologię pompowania powłok, a niezrównana wydajność, niezawodność, moc i gęstość mocy IPG w dalszym ciągu rewolucjonizują infrastrukturę sieci komunikacyjnych. Nasza gama zintegrowanych podsystemów fotonicznych jest zarówno szeroka jak i głęboka, z kompaktową konstrukcją modułów i urządzeniami montowanymi w szafie typu Rack. Produkty firmy IPG są projektowane, produkowane i testowane w celu zapewnienia najwyższej wydajności i niezawodności, której oczekują nasi klienci telekomunikacyjni.

Kompaktowe, wieloportowe  EDFA o wysokiej sprawności to najlepsze rozwiązanie do dystrybucji zaawansowanych usług wideo w sieciach CATV, HFC i FTTx. Nasze EDFA umożliwiają ekonomiczną i bardzo długą transmisję sygnałów DWDM. Nasze wielofunkcyjne lasery światłowodowe Ramana o wielu długościach fal są idealnym źródłem pompowania i wzmacniania.

Pionowo zintegrowane działania firmy IPG w zakresie projektowania, rozwoju i produkcji wspierają szybkie wprowadzanie produktów oraz wzrost produkcji wymagany przez naszych producentów OEM i partnerów dystrybucyjnych, jednocześnie pozwalając firmie IPG na kontynuowanie działań technicznych w zakresie wydajności, wydajności i niezawodności.