Premiera lasera włóknowego 15kW

Jesteśmy dumni z faktu, iż po raz kolejny nasza firma IPG Photonics, otrzymała wyróżnienie, jakim jest Złoty Medal Targów Poznańskich ITM 2017. To nagroda, która zwraca uwagę na szczególną innowacyjność produktu. Jego jakość i pozycję na rynku.

laser-15kw-zloty-medal

Zdecydowaliśmy się na umiejscowienie naszej ogólnoświatowej premiery kompaktowego lasera o mocy 15 kW w Polsce podczas targów ITM 2017.

Innowacją jest tutaj relacja mocy i jakości wiązki lasera do jego rozmiaru. Laser zachował swoje podstawowe cechy. Takie jak żywotność, jakość, parametry wiązki, brak konserwacji. Unikalne są również jego gabaryty. Moc wiązki laserowej 15 kW – wytwarzana jest w urządzeniu o wielkości 1 metra sześciennego. To osiągnięcie wyjątkowe w branży.

Firma IPG Photonics jest liderem w produkcji laserów włóknowych wysokiej mocy. Jesteśmy największą firmą rozwijającą tego typu produkty i największą firmą wytwarzającą  jak i dostarczającą je na rynek. Laser włóknowy w ostatnich 10 latach stał się narzędziem popularnym. Dostępnym niemal u każdego producenta maszyn do procesów cięcia i spawania laserowego. W zasadzie tylko pojedyncze firmy wystawiające się na targach w Poznaniu nie korzystają z naszej technologii. Większość prezentowanych maszyn ma wbudowane właśnie nasze rezonatory laserowe.

Jedna z istotnych innowacji w tym produkcie to: zużycie energii elektrycznej – zapotrzebowanie na energię elektryczną lasera o mocy 6 kW to 15 kW. Kolejnym bardzo istotnym czynnikiem – choć często niedocenianym – jest zużycie energii elektrycznej w trybie spoczynkowym, które wynosi ok. 500 W. Większość czasu pracy wielu maszyn do cięcia oraz maszyn spawalniczych to czas spoczynkowy, czyli czas, gdy np. w wycinarce laserowej wymienia się arkusz blachy na nowy bądź głowica zmienia swoje położenie. Szacuje się, że jest to nawet 70% czasu pracy typowej maszyny.

laser-15kw-zloty-medal